Irina Aleksandrovna Pomorajeva, Vera Arnoldovna Pozina Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu bērnudārza vecākajā grupā. Nodarbību plāni

Tatjana D.
Nodarbības kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu ar vidējā pirmsskolas vecuma bērniem

Izglītības pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos ar vidējā pirmsskolas vecuma bērniem “Rudens ceļojums”

Programmas saturs:

1. Attīstīt spēju salīdzināt divas dažādas formas objektu grupas, nosakot to vienādību vai nevienādību, pamatojoties uz pāru salīdzināšanu.

2. Atjauniniet idejas par ģeometriskām formām (aplis, ovāls).

3. Trenējies salīdzināt divus objektus augstumā, salīdzināšanas rezultātus apzīmējot ar vārdiem: augsts zems, augstāks zemāks.

4. Attīstīt uzmanību un novērošanu.

Aprīkojums:

Demonstrācijas materiāls: staciju apzīmējums, improvizētas gultas ar dārzeņiem, četri āboli un četri lieli bumbieri, dārzeņu manekeni (gurķi, baklažāni, tomāti, sīpoli, kāposti, divi grozi).

Izdales materiāls: kartiņas ar divām svītrām un četriem āboliem un četriem bumbieriem katram bērnam.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments

Skolotājs uzrunā bērnus:

Cik šodien skaista rudens diena, spīd saule.

Vai jūs, puiši, vēlaties doties ceļojumā ar mani?

Ko mēs turpināsim? (ar vilcienu).

Iekāpjam treileros un dodamies ceļā.

2. Galvenā daļa

Uzmanību, uzmanību, pirmā stacija "Sadovaya".

Puiši, paskatieties, ko dārznieks izkaisīja? (āboli un bumbieri).

Kā vienā vārdā nosaukt ābolus un bumbierus? (augļi).

Cik augļu? (daudz).

Ko jūs varat teikt par ābolu un bumbieru skaitu, vai tie ir vienādi? Kā jūs varat uzzināt?

Palīdzēsim dārzniekam nolasīt bumbierus. Novietojiet tos uz augšējās sloksnes un ābolus uz apakšējās daļas (zem katra bumbiera ielieciet ābolu).

Kas mums ir vairāk, āboli vai bumbieri? (bumbieri)

Kā panākt, lai ābolu un bumbieru skaits būtu vienāds? (var pievienot vienu ābolu vai izņemt vienu bumbieri). Izņemsim vienu bumbieri un būs vienāds daudzums augļu.

Labi darīts, viņi palīdzēja dārzniekam un visu pareizi izkārtoja.

Laiks turpināt ceļu, kāpjam vilcienā un dodamies tālāk.

Uzmanību, uzmanību, otrā stacija “Lesnaya”.

Puiši, mežā aug daudz koku, padarīsim jūs un mani par kokiem.

Fizminutka:

Vējš pūš mums sejā, atdariniet vēju,

Koks šūpojās, kratīja ķermeni un palīdzēja ar rokām

Vējš paliek klusāks, klusāks, - apsēdies,

Koks kļūst arvien augstāks - piecelieties un izstiepiet rokas

Puiši, vai esat redzējuši celmus mežā? Kas viņi ir? (Mazs, zems)

Kādi koki ir mežā? (liels, garš)

Kas ir garāks, celms vai koks? (koks)

Salīdzināsim puišus? Kurš ir garāks? Igors vai Arsenijs? (Igors)

Kurš ir zemāks? (Arsenijs)

Uzmanību, uzmanību, trešā stacija “Ogorodnaya”.

Paskaties, kas te aug dobēs? (gurķi, baklažāni, tomāti, sīpoli, kāposti).

Raža ir nogatavojusies, laiks to novākt. Un šeit ir grozi.

Puiši, paskatieties, kāda figūra ir uzzīmēta uz pirmā groza? (ovāls). Kādi dārzeņi, jūsuprāt, izskatās kā ovāls? (gurķi, baklažāni) Tātad, mēs savāksim gurķus un baklažānus šajā grozā.

Kāda figūra ir uzzīmēta uz otrā groza? (aplis) Kādi dārzeņi izskatās kā aplis? (tomāti, sīpoli, kāposti). Savācam šos dārzeņus otrajā grozā.

Jūs man daudz palīdzējāt, ir pienācis laiks iekāpt mūsu vilcienā un doties mājās.

3. Noslēguma daļa

Tā mēs atgriezāmies mājās. Kurš atceras, kurās stacijās mēs apstājāmies? Kādus augļus tu izlaidi? Kurš atceras, ko mēs darījām Ļesnajas stacijā?

Mūsu ceļojums ir beidzies, tagad mēs varam atpūsties.

Jeļena Musa
Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu kopsavilkums vecākajā grupā “Matemātikas valsts”

Mērķis: Attīstība elementāras matemātikas koncepcijas vecākiem bērniem.

Uzdevumi: 1. Trenējies skaitīt 10 ietvaros, uz priekšu un apgrieztā secībā, joprojām varēsiet izkārtot skaitļu sērijas no 1 līdz 10.

2. Turpināt bērniem mācīt analīzi un sintēzi, konstruktīva domāšana: izveidojiet jaunas, sarežģītākas no visvienkāršākajām ģeometriskām formām pa noteiktu kontūru.

3. Stiprināt spēju atšķirt jēdzieni: augstāks-zemāks, plānāks-resnāks, garāks-īsāks.

4. Turpiniet mācīt, kā sadalīt apli vienādās daļās, nosaukt daļas un salīdzināt veselo un daļas.

5. Radīt apstākļus loģiskās domāšanas, inteliģences, uzmanības attīstībai. Attīstīt atjautību, vizuālo atmiņu, iztēli. Piedalieties veidošanās garīgās darbības, runas attīstība, spēja pamatot savus apgalvojumus.

6. Veicināt patstāvību, spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to patstāvīgi, audzināt interesi par matemātikas nodarbības.

Priekšdarbs: risinājums konstruktīvi uzdevumi, individuāls klases, gatavošana demonstrācijas un izdales materiāli, sagatavojot lādi ar "dārgums". Dažādu konfigurāciju telegrammu un atslēgu izgatavošana.

Vārdu krājuma darbs Kabīne: ceļojumi, atslēgas caurums, akmens, stūre.

Metodiskie paņēmieni: nomierinoši vingrinājumi (pirkstu vingrošana) pirms tam nodarbošanās; spēļu tehnika (pārsteiguma izmantošana); verbālā metode (atgādinājums, norādījumi, jautājumi, individuālas atbildes no bērniem); fiziski vingrinājumi, iedrošināšana, analīze klases.

Didaktiskais atbalsts: magnētiskā tāfele.

Demo materiāls: telegramma, atslēgu lāde.

Izsniegšana materiāls: cipari, kartītes ar numuru mājiņām, aploksne ar ģeometriskām formām, zīmuļi, apļi, šķēres.

Nodarbības gaita

Ievada daļa: uz paklāja

IN: Puiši, šorīt mēs saņēmām telegrammu no Fejas matemātiķi. Apskatīt šeit viņa: “Dārgie puiši, aicinu jūs kuģot uz zināšanu salu dārgumu meklējumos vecā pils. Pa ceļam jūs gaida interesanti uzdevumi. Jums būs jāparāda savas zināšanas, prasmes un inteliģence. Pēc veiksmīgas uzdevuma izpildes atslēgas jūs gaidīs. Saņemot visas atslēgas, jūs varat atvērt dārgumu lādi. Lai veicas Fejai."

IN: Nu, puiši, dosimies ceļojumā uz zināšanu salu matemātikas valsts?

D: Jā

IN: diriģēsim iesildīšanās: ja galds ir augstāks par krēslu, krēsls....?

D: zem tabulas.

IN: Ja virve ir biezāka par diegu, tad vītne…. ?

D: plānāks par virvi.

IN: Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad tas ir zīmulis?

D: īsāks par lineālu.

Galvenā daļa: mūzikas skaņas

IN: Labi padarīts! Komanda ir gatava. Uz ko mēs brauksim? Lai uzbūvētu kuģi, jāatceras, kas ir ģeometriskās formas. Uz galda ir šķīvji ar ģeometriskām formām, izņemiet tos un uzbūvējiet kuģi. Mēs dosimies ceļojumā pa to. Sāciet būvniecību. (stāvu pie galdiem)

IN: Jūsu kuģi ir gatavi. Labi padarīts! Jūs izrādījās prasmīgi celtnieki. Un paņemiet 1 atslēgu, un mēs izbraucam, sākam atpakaļskaitīšanu (no 1 līdz 10). Šeit mēs esam jūrā (mūzikas skaņas)

IN: Puiši, paskatieties uz akmeni mūsu priekšā, šeit dzīvo 2 milzīgi milži, viņi pastāvīgi strīdas, jo nevar sadalīties sala: Palīdzēsim viņiem, sadalīsim salu divās vienādās daļās, kā mēs darīsim. (bērni pie galdiem)

D: Pārlokiet apļus uz pusēm, izgludiniet kroku un izgrieziet gar ieloci.

IN: Puiši, cik daļas jūs uztaisījāt?

D: izrādījās divas vienādas daļas.

IN: Kāds ir katras daļas nosaukums?

D: pusaplis

IN: Kas vairāk: viss aplis vai tā daļa?

D: viss aplis

IN: Kas mazāk: apļa daļa vai vesels aplis?

D: apļa daļa

IN: Labi darīts, puiši palīdzēja milžiem sadalīt salu. Un par to jūs saņemsit otru atslēgu.

D: Cipari, zīmes

IN: Iepazīsimies, te dzīvo skaitļi, viņi jau sen gatavojās uz tikšanos ar tevi, ka pilnīgi sajauca vietas skaitļu sērijās. Palīdziet viņiem atrast savu vietu.

(Didaktiskā spēle « Atrodi savu vietu» )

IN: Labi darīti puiši! Mēs to izdarījām! Šai Fejai matemātiķi

dod jums trešo atslēgu.

IN: Cik atslēgu esam nopelnījuši?

D: trīs.

IN: Labi padarīts! Tagad ir pienācis laiks atpūsties.

Fizminutka: nomierinošas mūzikas skaņas

No rīta saule mūs visus paceļ,

Paceļam rokas, vienreiz esam komandējumā.

Un zem tiem priecīgi čaukst lapotne,

Mēs nolaižam rokas pēc otrās komandas,

Vējš klusi krata kļavu,

Noliec pa labi, pa kreisi,

Viens slīpums,

un divi - slīpums,

Kļavu lapas čaukstēja

(noliecies uz priekšu, rokas uz sāniem)

Vējš pūš, pūš

Mūsu dzirnavas griežas.

(Ieelpojiet caur degunu, rokas caur sāniem uz augšu,

nolaidiet rokas un izelpojiet).

D: 1 un 3.

IN: Nosauciet skaitļa 4 kaimiņus?

D: 3 un 5.

IN: Labi darīts, arī jūs tikāt galā ar šo uzdevumu. Pasaka atkal dod jums atslēgu. Cik atslēgu tev ir?

D: 4 atslēgas.

IN: Puiši, mēs paveicām visus uzdevumus, kas nozīmē, ka dārgums ir kaut kur tuvumā, aizveriet acis un skaitiet no 10 līdz 0, un tad dārgums būs jūsu priekšā.

D: 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0.

IN: Lai atvērtu dārgumu lādi, jums ir jāpaņem atslēgas, kuras mēs nopelnījām ceļojuma laikā. Jums ir jāpaņem atslēga uz lādes atslēgas caurumu.

(Bērni izvēlas pareizo atslēgu)

Pārsteiguma brīdis:

IN: Puiši, jūs un es esam nogājuši garu ceļu matemātikas valsts, par jūsu pūlēm Fairy matemātiķi pasniedza jums medaļas ar numuru 5. Šī ir labākā atzīme skolā. Kad tu dosies uz skolu, es ceru, ka vienmēr saņemsi šo atzīmi.

Šeit mūsu ceļojums beidzas, un mēs atgriežamies bērnudārzā.

Apakšējā līnija klases: Vai jums patika ceļot uz matemātikas valsts?

Ko tu atceries?

Kāds uzdevums tev bija grūts?

Kurš domā, ka viņš ir izpildījis visus uzdevumus?

Tu man arī ļoti patiki. Tu biji neatlaidīgs uzmanīgs un gudrs. Labi padarīts!

Publikācijas par šo tēmu:

GCD kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos “Lidojums uz planētu “Matemātiķi” Izglītības pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu “Lidojums uz planētu “Matemātika” (sagatavošanas.

GCD kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos “Matemātikas valstībā” GCD kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos “Matemātikas valstībā” Sastādīja: MKDOU “Bērnudārzs.

GCD kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos tematiskās nedēļas “Mana valsts” ietvaros(sagatavošanas grupa) MBDOU Nr. 6 “Smaids” 1. kategorijas audzinātāja Tarasenko O. P. Mērķis: Turpināt mācīt, kā no diviem mazākiem izveidot skaitli.

OOD kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vecākajā grupā “Vizītē uz Luntiku” Mērķis: uzlabot spēju skaitīt uz priekšu un atpakaļ 10 robežās, iemācīties atšķirt jautājumus “Cik?”, “Kurš?”, “Kurš?”

Pastaiga mežā Mērķis Nostiprināt zināšanas par skaitļiem, skaitļa salikumu no diviem mazākiem. Attīstīt loģisko domāšanu, izmantojot loģiskus uzdevumus - dzejoļus.

Aleksandra Kulborisova

Uzdevumi:

Māciet bērniem kvantitatīvo attiecību modeļu konstruēšanu uz abacus, ko izmanto divu grupu salīdzināšanai preces. Praktizējiet skaitīšanu līdz 10. Nostipriniet daudzuma attiecības preces ar numuru un numuru karti. Attīstīt uzmanību un spēju izdarīt secinājumus. Audziniet sabiedrību, atbildiet uz jautājumiem, kad skolotājs zvana.

Materiāls: Demo. 1. Septiņi vāciņi, septiņi rūķīši2. Cipari, numuru kartītes ar apļiem (pieci - desmit)

Izsniegšana. 1. Kartītes ar krāsotiem oļiem, cipariem un abakusu.

Nodarbības gaita.

1 daļa. Skolotājs pievēršas bērniem: “Puiši, šorīt es atnācu uz bērnudārzu un atradu vāciņu. Klausieties un uzminiet, kurš to varēja pazaudēt.

"Kas staigāja pa pilsētu

Pazaudēju cepuri

Vāciņš nebija vienkāršs

Un maģiski, zeltaini.

(Bērnu atbildes)

Audzinātāja. "Puiši, kas notika, paskatieties viens uz otru, jūs esat kļuvuši ļoti mazi."

Brīnumi mūsu pasaulē

Bērni kļuvuši mazi

Stāviet uz vienas kājas

Apgriezies pats

Atrodi sevi mazo burvju skolā

Katrs rīts skolā sākas ar iesildīšanos ar bumbu.

Labi darīts, jūs iesildījāties un nedaudz paaugāties.

Puiši, ko mazajiem rūķīšiem visvairāk patīk darīt?

Tieši tā, viņiem patīk meklēt dārgakmeņus un pēc tam tos skaitīt. Mūsu rūķiem ir daudz darba, un viņi nevar tikt galā, viņi lūdz mūs palīdzēt. Palīdzēsim?

Nākamais uzdevums, paņemiet karti ar oļiem, kas ir tādas pašas krāsas kā jūsu ikona, saskaitiet un atrodiet to pašu skaitli uz skaitļu kartītes un numura. (Kartes un cipari tiek izlikti uz kubiņiem, bērni stāv pa trim pie katra galda un runā par izpildīto uzdevumu, pārbauda viens otru.)

B. “Mēs ejam arvien augstāk un augstāk

Ar rokām sasniedzam jumtus

Līdz diviem

Trīs četras rokas uz leju"

2. daļa. Puiši, paskatieties, vāciņš ir patiesi maģisks, bija tikai viens, bet tagad ir daudz.

Kā uzzināt, cik vāciņu ir?

Kā jūs varat norādīt vāciņu skaitu?

(nolikt malā kaulus uz abakusa) Un šodien, puiši, mēs strādāsim pie abacus.

Darbs pie galdiem.

Puiši, lai izpildītu nākamo uzdevumu, sagatavojiet abakusu. Saskaitiet, cik vāciņu un cik rūķu ir uz abakusa - Cik vāciņu ir kopā un cik rūķu ir kopā?

Vai visiem rūķiem ir pietiekami daudz vāciņu? Kāpēc ar to nepietiek? Kurš skaitlis ir lielāks par rūķīšiem vai burtiem?

Kā palīdzēt rūķim, kurš palicis bez vāciņa?

Kur mēs bijām šodien? Kam tu šodien palīdzēji? Ko viņi darīja? Vai mums izdevās tikt galā ar rūķu darbu?

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu kopsavilkums “Ceļojums uz matemātisko zināšanu zemi” Tēma: “Ceļojums uz matemātisko zināšanu zemi” Programmas mērķi: Nostiprināt bērnu zināšanas par nedēļas dienu secību; Turpināt.

Programmas saturs: - nostiprināt spēju atšķirt un nosaukt ģeometriskās formas: aplis, kvadrāts, taisnstūris; dienas daļas. - vingrošana.

Nodarbības kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vidējā grupā Matemātikas piezīmes vidējai grupai Elementāru matemātisko jēdzienu veidošana. Programmas saturs: Nostiprināt prasmes.

Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu kopsavilkums “Ceļojums kosmosā” MBDOU Syavsky bērnudārzs "Bell" Tiešo izglītības pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko prasmju veidošanos.

Izglītības pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vidējā grupā par tēmu: “Matemātika ir.

Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu kopsavilkums. Programmas saturs: - nostiprināt kvantitatīvās un kārtas skaitīšanas prasmes 5 robežās; -Izkopt spēju nosaukt un atšķirt.

Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu kopsavilkums “Īkstītes piedzīvojums” Tiešo izglītības pasākumu kopsavilkums izglītības jomās: “Izziņa”, “Mūzika”, “Daiļliteratūra”, “Matemātika”.

Nodarbības kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu par tēmu: “Apskatītā materiāla atkārtošana un nostiprināšana” vidējās grupas bērniem

Mērķis:
Nostiprinot bērnu zināšanas par kvantitatīvo un kārtas skaitīšanu, ģeometrisko figūru nosaukumiem, turpināt nostiprināt bērnu zināšanas par skaitļu saistību ar objektu skaitu
Uzdevumi:
nostiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskām formām;
nostiprināt zināšanas par skaitļiem, par skaitļu sērijām no 1 līdz 4;
iemācīt bērniem izvēlēties vārdu antonīmus;
vingrināt bērnus skaitīšanā, konsolidēt kvantitatīvo un kārtas skaitīšanu
turpināt nostiprināt bērnu zināšanas par saistību starp skaitļiem un priekšmetu skaitu;
attīstīt bērnu matemātiskās spējas un patstāvību darbā;
izkopt laipnību un vēlmi palīdzēt draugam.
Materiāls:
Nezinu rotaļlieta;
ģeometriskas formas (raķete);
numuru kartes no 1 līdz 4 (lielas un mazas);
pasakas “Trīs lāči” varoņu tēls;
stīpas (4 gab.).
Literatūra:
Efanova Z. A. “Zināšanas par objektīvo pasauli. Sarežģītas nodarbības. Vidējā grupa"
Finogenova N.V., Rybina M.Yu., Remizenko E.V. Matemātika kustībā. Plānošanas, veselību uzlabojošas un attīstošas ​​aktivitātes, āra un didaktiskās spēles. Vidējā grupa.
Nodarbības gaita:
Org. brīdis.
– Šodien mūs gaida daudz interesantu spēļu.
– Ko, jūsuprāt, varat izmantot, ceļojot? (ar lidmašīnu, raķeti, vilcienu, automašīnu utt.)
- Šeit nāk raķete! Paskaties, kas tajā ieradās? (uz tāfeles ir raķetes attēls, kas izgatavots no ģeometriskām formām)
– Patiešām, ieradās Danno (rotaļlieta).

- Nezinu, ka tu šodien spēlēsi, un viņš gribēja spēlēt ar tevi.
– Paskatīsimies uz Danno raķeti. Kāda viņa ir? (liels, skaists, metāls)
– No kādām ģeometriskām formām sastāv raķete? (trijstūris, aplis, ovāls, kvadrāts, taisnstūris)
– Dunno raķetē ienesa spēli “Live Numbers” un aicina uzspēlēt ar viņu.
Spēle "Dzīvie skaitļi"
Bērniem tiek izdalītas numuru kartes.
Uzdevums: pēc signāla bērniem ar ciparu kartēm jānostājas kārtībā aiz Dunno atbilstoši ciparam no 1 līdz 4.

– Kurš pirmais, kurš otrais, kurš trešais, kurš ceturtais?
– Vai bērni stāv pareizā secībā? (bērnu atbilde)
- Pārbaudīsim.
- Mēs turpinām savu ceļojumu. Paskaties, kurš sēž izcirtumā? (Lāči)
– Tieši tā, šie ir pasakas “Trīs lāči” varoņi. Viņi arī mūs aicina spēlēt.
Spēle "Atrodi numuru"
– Kur lāči dzīvoja? (būdā). Rādīt attēlu.
- Izvēlieties skaitli, kas norāda, cik būdiņu (viena)
– Kāds ir šis numurs? (viens)
- Šeit ir viens vai viens -
Ļoti tieva, kā adāmadata.
– Vai izvēlēsies skaitli, kas norāda, cik koku ir pie būdas? (divi)
– Kāds ir šis numurs? (divi)
- Un tas ir numur divi.
Apbrīnojiet to, kā tas ir:
Divnieks izliek kaklu,
Aste velkas viņai aiz muguras.
- Cik lāču dzīvo būdā?
– Vai izvēlēsities skaitli, kas norāda, cik to ir? (trīs)
- Paskaties uz šo,
Parādās cipars trīs.
Trīs ir trešā no ikonām.
Sastāv no diviem āķiem.
- Parādīsim skaitli, kas norāda, cik logu ir būdā? (četri)
– Kāds ir šis numurs? (četri)
- Skaties, četri ir krēsls,
Ko es apgriezu.
Fiziskās audzināšanas stunda “Trīs lāči”.
Trīs lāči gāja mājās Bērni brienas vietā
Tētis bija liels, liels. Paceliet rokas virs galvas, pavelciet uz augšu.
Mamma ar viņu ir īsāka, rokas krūšu līmenī.
Un mans dēls ir tikai mazs bērniņš. Apsēdies.
Viņš bija ļoti mazs, notupās un šūpojās kā lācis.
Viņš staigāja apkārt ar grabulīšiem. Pacelieties, rokas sažņaugtas dūrēs krūšu priekšā.
Ding-ding, ding-ding. Bērni atdarina spēlēšanos ar grabulīšiem.
– Dunno jums ir sagatavojis vēl vienu spēli “Gluži pretēji”.
Spēle "Gluži pretēji"
Mihails Ivanovičs ir liels - un Mišutka? (mazs)
Ceļš uz būdu plats - un līdz strautam? (Šaurs)
Koki ir augsti – kā ar zāli? (zems)
Spēle brīvā dabā "Atrodi savu māju"
Bērniem tiek izdalītas skaitļu kartītes no 1 līdz 4. Uz grīdas ir 4 stīpas ar cipariem “1”, “2”, “3”, “4”. Pēc skolotāja signāla bērni izklīst pa grupu. Pēc signāla “Atrodi savu māju” bērniem jāskrien “savā” stīpā.
Nodarbības kopsavilkums:
Dunno patika spēlēties ar tevi, nākamreiz viņš apsola kopā ar tevi lidot uz Mēnesi.

Konsolidēšana un attīstība klasē bērnudārza vecākās grupas bērniem.

Nodarbība paredzēta bērnudārza audzinātājām, kas strādā E. V. Koļesņikovas programmā “Matemātiskie soļi”.

Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu vecākās grupas “Neparasts ceļojums” kopsavilkums.

Mērķi:

konsolidācija

Ģeometrisko formu nosaukumi;

Numuru rinda līdz 7;

skaitļu zināšanas;

Skaitīšana un skaitīšana 7 robežās;

Iemaņas vienkāršu problēmu risināšanā;

attīstību

Uzmanība, novērošana, inteliģence un loģika;

Prasmes lietot aizstājējus;

Iezīmes iegūšanas prasmes;

Aprīkojums: uzskates līdzekļi (ģeometriskas formas, plakāti ar dzīvnieku attēliem no ģeometriskām formām, plakāts ar diviem zīmējumiem (atrodiet atšķirības), ilustrācijas uzdevumam "Nosauciet pretējo vārdu"), atribūti spēlei "Garāžas", spēle " Dzīvnieki trasēs”, magnētiskie cipari, magnētiskā tāfele.

Nodarbības gaita:

Puiši, mēs savās nodarbībās sastopamies ar daudz interesantu un neparastu lietu. Šodien mēs dosimies kopā ar jums uz matemātikas zemi. Tu esi gatavs? Tad mūsu vilciens atiet...

Bērni ierindojas “vilcienā” un mūzikas pavadībā pāriet uz pirmo “staciju”.

Pirmā pilsēta, kurā nonācām, ir Ģeometrisko formu pilsēta.

Šajā pilsētā dzīvo brīnišķīgi cilvēki. Lai tos redzētu, jums jāatrisina mīklas:

1. Man nav stūru

Un es izskatos kā apakštase

Uz šķīvja un uz vāka,

Uz gredzena, uz riteņa

Kas es esmu, draugi? (aplis)

2. Viņš mani pazīst jau ilgu laiku

Katrs leņķis tajā ir pareizs

Visas četras puses

Tāds pats garums.

Es priecājos viņu iepazīstināt ar jums,

Un viņa vārds ir... (kvadrāts)

3. Trīs stūri, trīs malas

Var būt dažāda garuma.

Ja tu stāvi stūros

Tad jūs pats ātri uzlēksit. (trijstūris)

4. Es esmu kā aplis, gandrīz kā viņš,

Bet tie būs saplacināti no abām pusēm. (ovāls)

5. Mani leņķi ir pareizi

Gluži kā kvadrāts.

Bet garums ir abās pusēs

Savādāk, puiši.

Katrs skolēns mani pazīst.

Un mani sauc... (taisnstūris)

Risinot mīklas, skolotājs uz magnētiskās tāfeles novieto ģeometrisku formu attēlus.

Tā mēs satikām savus draugus. Bet mēs varam viņus satikt ne tikai matemātikas valstī, bet arī visur, kur mēs ejam. Apskatīsim tos uzmanīgi un pateiksim, kā šie skaitļi izskatās.

Spēle "Kā izskatās figūra"

Jūs zināt, ka no ģeometriskām formām varat izveidot daudz interesantu lietu. Paskaties uz plakātu un pastāsti, no kādām ģeometriskām formām ir veidoti šie zīmējumi?

Ģeometrisko formu zīmējuma analīze.

Bērni veido “vilcienu” un mūzikas pavadībā pāriet uz nākamo “staciju”.

Mēs atradāmies skaitļu pilsētā. Vai jūs zināt skaitļus? Mēs to tagad pārbaudīsim.

Mīklas (lasīt nejaušā secībā. Uzminot, nejaušā secībā uz tāfeles tiek likts cipars):

Cipars, piemēram, burts O

Bet tas neko nenozīmē. (0)

No rīta pie mājas sēdēja divi zaķi

Un viņi kopā nodziedāja jautru dziesmu.

Viens aizbēga, bet otrs pieskatīja

Cik zaķu ir pie mājām? (1)

Uz lieveņa sēž kucēns

Silda viņa pūkaino pusi.

Vēl viens atskrēja

Un apsēdās viņam blakus.

Cik kucēnu ir? (2)

Bez pavēlēm neiztiks

Ne konduktors, ne vadītājs.

Cilvēki skatās abās acīs

Cikos ir luksofors? (3)

Es zīmēju kaķa māju

Trīs logi, durvis ar lieveni.

Augšpusē ir arī logs, lai nav tumšs.

Skaitīt logus

Kaķu mājā. (4)

Pie sienas ir vannas

Katrā ir tieši pa vardei.

Ja būtu piecas toveri

Cik varžu tajās bija? (5)

Trušu māte zaudēja savus mazuļus.

Un mazie zaķi melo un klusē.

Viens ir aiz vītola koka,

Divi - aiz slotas,

Viens ir zem lapas,

Divi atrodas zem krūma.

Kā ātri atrast bērnus

Vai mammai tās ir nedaudz vairāk par 5? (6)

Cik piezīmju un nedēļas dienu

Un krāsu varavīksne?

Un, ceru, nosauc vārdu

Jūs esat gatavs šim numuram! (7)

Labi padarīts! Tagad paskatieties, vai mūsu skaitļi ir pareizi? (Nē)

Kurš tos var pareizi ievietot?

Bērni izkārto skaitļu sēriju (0-7)

Skaitļi ir tik nemierīgi! Viņi pastāvīgi ir apmulsuši. Palīdziet man tos pareizi ievietot.

Spēle "Digit Lost"(kartēm ir divi cipari ar atstarpi starp tiem. Spēles “Kaimiņi” variants).

Labi padarīts! Katrs pareizi ievadīja ciparus. Spēlēsim spēli tagad.

Fiziskās audzināšanas nodarbība “Garāžas un automašīnas”

Progress: ap grupu tiek izliktas zīmes ar cipariem no 1 līdz 7. Bērniem tiek izdalītas kartītes ar apļiem 1-7. Bērnam jāsaskaita kartītē esošie apļi un “jāiet” uz garāžu, ko norāda apļu skaits. Spēle tiek spēlēta vairākas reizes, mainot kārtis.

Puiši, kamēr mēs spēlējām, mēs tuvojāmies citai pilsētai.

Un to sauc par kļūdu pilsētu.

Tā saucās, jo tās iemītniekus un viesus sagaida ļoti viltīgi un brīžiem sarežģīti jautājumi. Jums jābūt ļoti uzmanīgam un nedrīkst novērst uzmanību.

Un pirmais, ko satikām, bija mākslinieks. Viņš gribēja uzzīmēt divus identiskus attēlus, bet viņam kaut kas sanāca nepareizi. Palīdzēsim viņam.

Atšķirību atrašana divos zīmējumos.

Mākslinieks pateicas jums un nolēma jums uzdāvināt savas gleznas. Viņi ir ar noslēpumu.

Katrs no tiem satur vārdus ar pretēju nozīmi.

Mēģiniet tos atrast.

Spēle "Nosauciet pretējo vārdu".

Labi padarīts! Tagad mēs varam atgriezties mājās. Bet pa ceļam mēs palīdzēsim dzīvniekiem, kuri nevar ierindoties takā. Palīdzēsim viņiem.

Spēle "Dzīvnieki uz sliedēm"

(Bērniem ir jāaizstāj ģeometriskās figūras ar dzīvnieku attēliem saskaņā ar shematisko karti.)

Šeit mēs esam mājās. Vai jums patika mūsu ceļojums? Kur mēs bijām un ko esam darījuši? (bērnu atbildes, nodarbības rezumējums)

kļūda: Saturs ir aizsargāts!!